ЦСКА не успя за втори път да отстрани Базел в Европа.

...

Сега не стана! Базел отстрани ЦСКА от Европа

ЦСКА не успя за повторно да в профил Базел в Европа. Червените изгубиха реванша в Швейцария с 0:2 и с общ резултат 1:2 отпаднаха от груповата фаза на шампионата Лига на конференциите.

ЦСКА имаше своите благоприятни условия за гол, само че ги пропиля и това се оказа решаващо.

В първите 20 минути огромният воин за ЦСКА бе вратарят Густаво Бусаато.

Той отрази поредност удари къв вратата си, като напряко отчая нападателите на домакините.

След това и армейците имаха шансове, изключително този на Гарсес в края на полувремето, когато от отлична позиция се засуети и ве можа да нанесе удар.

За момента значимото бе, че ЦСКА не се затваряше в глуха отбрана да пази преднината от първия мач.

В 66-та минута ЦСКА загуби преднината си от София. Фабиан Фрай означи и Базел поведе с 1:0.

В 84-та минута изненадващо за случая Базел поведе с 2:0. Тук виновност има и Бусато, като топката мина сред краката му. Самият голмайстор Ланг също не очакваше подобен благополучен свършек на офанзивата.

Като умел тим, Базел не разреши сериозен заключителен натиск на ЦСКА. Така Базел влезе в груповата фаза, а алените този път отпаднаха.

На трибуните домакините бяха приветствани и от суперзвездата на международния тенис Роджър Федерер.

Източник: standartnews.com